Press "Enter" to skip to content

Єврокомісія подала до суду на Польщу

У Брюсселі вважають, що польський закон про Верховний суд не відповідає законодавству Євросоюзу.

Єврокомісія подала позов до суду Євросоюзу на Польщу через проведену в цій країні судову реформу. Про це йдеться в заяві ЄК, опублікованій на її сайті в понеділок, 24 вересня.

“Сьогодні Єврокомісія вирішила подати до Суду справедливості ЄС у зв’язку з порушеннями принципів незалежності судочинства, що було викликано польським законом про Верховний суд, а також подала клопотання до Суду справедливості щодо прийняття тимчасових заходів до винесення рішення у цій справі”, – йдеться в повідомленні.

У ЄК вважають, що польський закон про Верховний суд не відповідає законодавству Євросоюзу, порушує Договір про ЄС і підриває принципи незалежності судочинства.

Нагадаємо, в липні 2018 року в Польщі набув чинності закон, за яким суддів зможуть достроково відправляти на пенсію. Це може привести до відставки близько 40% чинних суддів Верховного суду.

У штаті судів залишаться тільки ті, хто надав медичні документи і отримав згоду глави держави. Закон також передбачає, що міністр юстиції Польщі зможе ініціювати відставку і призначати суддів Верховного суду.

В Євросоюзі вважають, що подібний закон “підриває принцип незалежності судових органів, включаючи незмінюваність суддів”.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь