Press "Enter" to skip to content

Тарифи на електроенергію планують підвищити удвічі: стало відомо якою буде ціна

Тарифи на електроенергію потрібно підвищити до липня наступного року, вважають у Нацкомісії.

На сьогодні тариф для населення покриває лише 50% вартості електроенергії. Це питання потрібно вирішити до 1 липня 2019 року шляхом підвищення тарифів на електроенергію для населення вдвічі. Про це заявив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Коваленко, повідомляє Політик.

“Болючим питанням нового ринку електроенергії є перехресне субсидування. На сьогодні 50% вартості електричної енергії відшкодовується споживачами. Це дуже низький рівень. На мій погляд, це питання може бути вирішене тільки одним шляхом: одночасне прийняття рішення про підвищення тарифу для населення і введення дієвої системи субсидій для незахищених верств населення”, – сказав Коваленко.

На його думку, це питання є складним для всієї країни, проте необхідним для впровадження нового ринку.

На виконання зобов’язань України за Третім енергетичним пакетом ЄС у квітні 2017 року парламентаріями був прийнятий закон Про ринок електричної енергії.

Цей закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що містить декілька сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. У реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Be First to Comment

Залишити відповідь