Press "Enter" to skip to content

Україна призупинила договір про дружбу з Росією

Рішення набуло чинності. Тепер МЗС має заявити РФ про бажання України припинити дію цього договору.

У середу, 19 вересня, набув чинності указ президента Петра Порошенка, який призупиняє договір про дружбу між Україною і Росією. Відповідний указ у середу був опублікований в Урядовому кур’єрі, інформує Політик.

Документ, який набуває чинності в день опублікування, припиняє дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, від 31 травня 1997 року.

Згідно з указом президента, тепер Міністерство закордонних справ України має заявити Росії про бажання України припинити дію цього договору і внести на розгляд Порошенка проект закону про припинення дії угоди.

Також МЗС має проінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ і підстави припинення.

Як відомо, договір про дружбу між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 терміном на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Договір закріплював між Україною і Російською Федерацією принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Наприкінці серпня президент Петро Порошенко доручив МЗС підготувати документи для денонсації договору про дружбу з Росією.

Пізніше в МЗС заявили, що Київ до кінця вересня повідомить РФ про припинення дії договору.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь