Press "Enter" to skip to content

В Мінкульті заявили, що збираються профінансувати понад 60 патріотичних кіноробіт

Міністерство культури України планує профінансувати понад 60 фільмів та серіалів, які отримали найбільшу кількість балів на конкурсі фільмів патріотичного спрямування.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Між кінопроектами, які посіли найвищі місця в рейтингу за результатами пітчингу, Мінкульт планує розподілити передбачені в державному бюджеті кошти на «виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування». Йдеться про 500 млн дол, які виділені на цю програму з держбюджету.

У Мінкульті прийняли рішення “фінансувати кінопроекти-переможці за схемою: до 70 % – передоплата (у 2018 році) та від 30 % (у 2019 році). Фінальний розрахунок – після підписання остаточного акту про виконані роботи”. Виходячи з цього повідомлення, Мінкульт очікує, що кошти на “патріотичне кіно” будуть передбачені в держбюджеті і у 2019 році. За попередніми підрахунками Мінкульту, обрана схема фінансування “дає підстави включити в перелік переможців відповідно до рейтингових балів понад 60 кінопроектів”.

Мінкульт планує внести на розгляд уряду проект рішення про включення таких кінопроектів до переліку фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка. Після затвердження цього переліку урядом Мінкульт проведе передбачені законом процедури публічних закупівель. Державну фінансову підтримку зможуть одержати лише ті кіновиробники, що стануть переможцями публічних закупівель.

Нагадаємо, раніше міністр культури України Євген Нищук анонсував проведення конкурсу на кращу сценарну ідею нового художнього фільму про Голодомор в Україні 1932-33 років.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь