Греція таки звільнила 12 українських моряків із затриманного судна Mekong Spirit

Греція таки звільнила 12 українських моряків із затриманного судна Mekong Spirit

Греція звільнила більшість членів екіпажу контейнеровоза Mekong Spirit, затриманих грецькими прикордонниками у травні 2017 року за підозрою в контрабанді зброї.

Про це повідомив почесний консул Греції в Одесі Пантеліс Бумбурас у Facebook.

” Екіпаж судна Mekong Spirit, який був арештований в Греції за підозрою в контрабанді, в найближчі дні повернеться додому. Згідно з судовим рішенням, покинути країну зможуть 12 з 16 українських моряків. Головна умова – обов’язкова щомісячна реєстрації в Генеральному консульстві Греції в Одесі. Решта членів екіпажу – капітан, старпом і рядові – будуть, згідно з рішенням суду, перtбувати у Греції до з’ясування всіх обставин”, – зазначив почесний консул, пише Політик посилаючись на ЄП.

За його словами, протягом 14 місяців велися досить серйозні дипломатичні переговори на рівні двох країн – України та Греції.

“Довелося підключити серйозних адвокатів. І сьогодні, на щастя, ми домоглися справедливого рішення суду на користь українських моряків”, – додав Бумбурас.

В даний момент вирішується питання перебування на території Греції решти 4 членів екіпажу.

“На борту Mekong Spirit знаходитися вони не зможуть. Судно заарештоване. Судновласник самоусунувся. Зі свого боку, ми готові підтримати моряків і надати їм допомогу в питанні житла і продуктів харчування. Ми їх не кинемо”, – підсумував Бумбурас.

Контейнеровоз Mekong Spirit був затриманий грецькими правоохоронцями 14 місяців тому за підозрою в контрабанді зброї.

Related Posts

Create AccountLog In Your Account