Press "Enter" to skip to content

Польща збирається інвестувати близько $2 млн у розміщення постійної військової бази США

Варшава виступила з ініціативою про розміщення на території Польщі постійної військової бази США.

Заради цього польська влада готова інвестувати у спільний проект 1,5-2 млрд доларів, повідомляє польський портал Onet з посиланням на документ польського Міноборони.

У польському військовому відомстві справжність документа підтвердили. У прес-службі відомства додали, що документ із назвою “Пропозиція про перманентну постійну присутність США в Польщі” був розроблений “у рамках заходів, спрямованих на поглиблення оборонного співробітництва зі США, включаючи збільшення присутності американських військ у Польщі” в 2018 році. Дана ініціатива була направлена до Конгресу США, ряду урядових структур і аналітичних центрів, у тому числі представникам Атлантичної ради, представник останньої отримання документа підтвердив, пише Політик посилаючись на День.

У пропозиції наголошується, що постійна присутність дивізії військ США на території Польщі є “необхідним для стримування усилившейся і небезпечної позиції Росії, яка загрожує Європі”. У Варшаві підкреслюють, що створення вищезазначеної постійної військової бази США відповідає інтересам не тільки польської сторони, яка прагне забезпечити свою безпеку в світлі “російської загрози”, а й відповідає Національній оборонній доктрині США, яка “визначає агресію Росії як головну загрозу Сполученим Штатам і глобальної стабільності”.

Відстоюючи необхідність створення військової бази у Польщі автори документа наголошують на всебічні відповідності країни стандартам НАТО. У числі іншого в документі зазначається, що Польща — одна з небагатьох країн, що виділяють на оборонні потреби, відповідно до норм НАТО 2% ВВП. “За допомогою постійної присутності <…> США і Польща можуть створити сильніший, стійкий альянс”.

У зв’язку з цим польська сторона пропонує інвестувати від 1,5 — до 2 млрд доларів США в проект розміщення в країні американської бронетанкової дивізії. Ця сума повинна покрити значну частину коштів на створення відповідної інфраструктури та підтримку боєготовності бойових з’єднань. Крім того, в користування військовим США може бути передана частина інфраструктури, що вже перебуває в розпорядженні міністерства оборони Польщі.

У додатку до документа розміщено карти Польщі з зазначенням “ідеальних” місць розміщення бази, транспортних вузлів і вже існуючих військових об’єктів

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь