Press "Enter" to skip to content

У Раді українцям готують нове свято-вихідний, але радіти рано

В переліку державних свят, які є вихідними днями, очікується поповнення

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про причислення Дня Європи до державних свят з вихідним днем, інформує Політик з посиланням на onlineua.club.

“З 2003 року Україна приєдналася до відзначення Дня Європи, який відзначається в нашій країні в третю суботу травня… Тим часом в ЄС постійною датою святкування є 9 травня, оскільки саме в цей день у 1950 році була проголошена так звана “Декларація Шумана” – на честь її автора, міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана, який хотів уникнути в післявоєнний період руйнівних конфліктів і створити систему наднаціональних органів, які б ефективно сприяли зближенню, захисту спільних інтересів і цінностей європейських держав, – сказано в пояснювальній записці до законопроекту, авторами якого є шість народних депутатів.

Тобто, якщо депутати приймуть цей закон, то в теорії з’явиться ще один вихідний день в травні. Але на практиці кількість вихідних святкових днів не збільшиться, так як 9 травня Україна відзначає День Перемоги.

На сьогоднішній день в Україні є 9 святкових і вихідних днів (Новий рік, два Різдва (25 грудня і 7 січня, 8 Березня, День праці (1 травня), 9 травня (День Перемоги), 28 червня (День Конституції), 24 серпня (День Незалежності), 14 жовтня (День захисника України), а також дві релігійні свята – Великдень і Трійця.

Нагадаємо, як передавала Politeka, з’явилися нові подробиці можливого перенесення вихідного дня з 9 на 8 травня. Так, директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що перенесення вихідного дня на День пам’яті і примирення дозволить «розрядити обстановку в країні».

«Ми чудово розуміємо, що 9 травня як вихідний використовується різного роду проросійськими радянськими політичними силами для розгортання якихось політичних шоу, які не мають нічого спільного з вшануванням пам’яті ветеранів. Я переконаний, що це новий формат, який ми запропонували — День пам’яті та примирення 8 травня, саме перенести на нього вихідний», — заявив він.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь