Press "Enter" to skip to content

Обвал на російських біржах і втрата мільярдів – нові санкції США у дії

Санкції США щодо російських бізнесменів і російських компаній були запроваджені у п’ятницю, 6 квітня. За цей час російські олігархи і компанії, внесені до нового санкційного списку, втратили мільярди доларів.

Під персональні санкції потрапили семеро російських бізнесменів, держменеджери, чиновники, а також ряд компаній.
“Це досить нове явище”, – охарактеризував санкції у понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. І додав, що уряд вживає всі необхідні заходи для мінімізації наслідків. За його словами, ситуація “досить кричуща з точки зору незаконності, з точки зору нехтування всього і вся”, інформує bbc.com.

Наслідки вже вимірюються мільярдними втратами.

У рейтингу американського журналу Forbes, який підраховує статки найбагатших людей планети, значиться, що російські мільярдери зараз – серед лідерів антирейтингу за обсягами втрачених коштів.

Тільки за половину понеділка учасники нового списку втратили майже 3 млрд доларів своїх сукупних статків, випливає з рейтингу. Якщо враховувати всіх олігархів, у тому числі тих хто не потрапив під санкції, то втрати 54 бізнесменів склали приблизно 14 млрд доларів.

На Московській біржі – обвал, на Лондонській – майже всі російські компанії падають в ціні.

Індекс Московської біржі знизився станом на 14:36 ​​Майже на 7%, РТС – на 9,57%. На московському майданчику знижуються у ціні акції “Сбербанку”, “Газпрому”, “Лукойлу”, “Алроси”, “Роснафти”, “Норильського нікелю”. Після 15:00 падіння звичайних акцій “Сбербанку” перевищувало 20%.

На біржі в Лондоні знижуються у ціні папери майже всіх російських компаній, в тому числі “Лукойлу”, “Новатека”, Новолипецького металургійного комбінату (НЛМК), “Фосагро”, “Полюса Золота”, “Роснафти”, “Сургутнафтогазу”.

Рубль у понеділок впав у ціні і по відношенню до долара, і по відношенню до євро. Долар вперше з 16 листопада минулого року коштує дорожче 60 рублів. Євро подорожчав більш ніж на 2 рубля і в якийсь момент коштував дорожче 74 рублів – вперше з 4 серпня 2016 року.

Таким чином інвестори намагаються мінімізувати свої ризики, вважають аналітики.

Інвестори і партнери компаній з нового списку санкцій зобов’язані до 5 червня розірвати всі контракти з 12 компаніями, контрольованими російськими бізнесменами Олегом Дерипаскою, Віктором Вексельбергом, Ігорем Ротенбергом і Кирилом Шамаловим.

Це стосується не тільки громадян і компаній з США, але і партнерів та інвесторів з третіх країн. А інакше вони також ризикують опинитися в американських санкційних списках.

Інвестори також повинні до 7 травня припинити операції з борговими паперами та акціями En+ (Група компаній, яка контролює активи Олега Дерипаски в галузях енергетики, кольорової металургії та гірничорудної промисловості, а також логістики та стратегічно пов’язаних з ними сферах. – Ред.), ГАЗу та “Русала”.

Як це вдарило по бізнесу російських мільярдерів?

Олег Дерипаска, №23 у російському списку Forbes, та вісім пов’язаних з ним компаній

У список санкцій потрапив сам мільярдер, що для нього означає заборону на в’їзд до США і заморожування активів на території США.

За даними Forbes, Дерипаска до поточного моменту втратив майже чверть своїх статків – мінус 1,3 млрд доларів.

За підсумками 2017 року Дерипаска знаходився на 23 місці в списку Forbes. З урахуванням нових показників він може опинитися на 29 місці – після власника пакета “Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) Андрія Козіцина.

Поки найсильніше від санкцій постраждали компанії “Русал” і En+, яка об’єднує активи мільярдера в металургії, енергетиці та гірничовидобувній промисловості.

“Русал” у повідомленні на сайті Гонконгської біржі попередила, що санкції Мінфіну США “можуть привести до технічних дефолтів у зв’язку з певними кредитними зобов’язаннями групи”. У результаті акції “Русала” на цьому майданчику впали більш ніж на 50%.

На московській біржі торги паперами компанії “Русал” також почалися з різкого падіння – відразу на 46,9%, але потім акції трохи піднялися в ціні.

Аналітики “Райффайзен банку” пишуть, що нові санкції, швидше за все, призведуть до припинення розрахунків у доларах США з “Русалом”, а це означає дефолт по євробондам та іншими операціями.

Крім того, можливі перебої продажів алюмінію, “оскільки глобальні американські трейдери відмовляться купувати метал “Русала”, йдеться в матеріалах банку. На американський ринок в 2017 році компанія постачала 18% від загального обсягу продажів, у Європу – 45%.

Це “в свою чергу, призведе до необхідності перенаправляти поставки металу, можливо, через Азію, що ймовірно істотно знизить маржу і обсяг операцій”, не виключають аналітики “Райффайзена”.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь