Press "Enter" to skip to content

Меркель спільно із Макроном закликали Путіна та Порошенка виконати підписані угоди

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон закликають президента України Петра Порошенка та президента РФ Володимира Путіна виконати взяті на себе зобов’язання щодо припинення вогню на сході України, йдеться в спільній заяві канцлера Німеччини і президента Франції про ситуацію на сході України.

“Ми вимагаємо від президента Путіна і президента Порошенка повністю виконати свої зобов’язання публічно і чітко сприяти та забезпечити припинення вогню, а також забезпечити передання відповідних інструкцій військовим і місцевим силам”, – йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті німецького уряду (Bundesregierung) в понеділок, пише Політик посилаючись на Інтерфакс.

Франція і Німеччина з жалем зазначають, що після останніх телефонних переговорів лідерів країн “нормандської четвірки” (Франція, Німеччина, Україна, РФ) 22 серпня “ситуація з безпекою в східній Україні значно не поліпшилася”.

“Незважаючи на загальну підтримку чотирьох лідерів, … нову угоду про припинення вогню, підписану учасниками Тристоронньої контактної групи, що не реалізовано повністю. Як і раніше є численні випадки порушень перемир’я, зокрема і з використанням важкого озброєння. Місія спостерігачів ОБСЄ також повідомляє про погрози їхньому персоналу та обмеження у свободі пересування, особливо в областях, які не контролює уряд України “, – йдеться в заяві.

А.Меркель і Е.Макрон також рекомендують поліпшити співпрацю в рамках СЦКК для припинення бойових дій і закликають всі сторони надавати місії ОБСЄ безпечний і безперешкодний доступ. “Ми і далі стежитимо за ситуацією найближчими днями”, – йдеться в заяві.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь