Євросоюз вивчає можливість транзиту туркменського газу через Південний коридор

Євросоюз вивчає можливість транзиту туркменського газу через Південний коридор

Європейський Союз вивчає можливість транспортування туркменського газу через Південний газовий коридор.

Про це на прес-конференції в Баку заявив віце-президент Європейської комісії з енергетики, співголова консультативної ради проекту “Південний газовий коридор” Марош Шефчович, пише Грузія Online, повідомляє Політик з посиланням на Укрінформ.“Кілька років тому був сформований мандат для переговорів з будівництва Транскаспійського газопроводу. Зараз ми вивчаємо можливості транспортування туркменського газу через “Південний газовий коридор”. У цьому напрямку ведеться робота”,- сказав Шефчович.

Віце-президент Європейської комісії з енергетики також зазначив, що 2018 рік стане особливим періодом у реалізації проекту “Південний газовий коридор” і вже в 2020 році азербайджанський газ дійде до Європи.

“Південний газовий коридор” є одним з пріоритетних для ЄС проектів і передбачає транспортування 10 мільярдів кубометрів азербайджанського газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в Європу.

“Це стратегічний проект, який посилить енергетичну безпеку Європи”, – сказав Шефчович на прес-конференції.

На початковому етапі газ, що видобувається в рамках другої фази розробки азербайджанського газоконденсатного родовища “Шах Деніз”, розглядається як основне джерело для проектів “Південного газового коридору”.

На більш пізньому етапі до проекту можуть бути підключені інші джерела. Газ в рамках другої стадії розробки родовища буде експортуватися до Туреччини і на європейські ринки шляхом розширення Південнокавказького газопроводу та будівництва Трансанатолійського і Трансадріатичного трубопроводів.

Related Posts

Create AccountLog In Your Account