Press "Enter" to skip to content

Що особливо дорожчає в Україні

Інфляція в Україні поки не йде на спад. За даними Укрстату, в січні інфляція на споживчому ринку склала 1,5%, порівняно з груднем. У минулому році цей же показник становив 1,1%.

А річна інфляція, якщо порівнювати січневі ціни минулого і нинішнього року, досягла 14,1%. У минулому році цей показник становив 12,6%. А з січня по грудень 2017 року – 13,6% , повідомляє Політик з посиланням на minprom.ua. Бліни на Масляну подорожчали на чверть

У січні 2018 го з продуктів харчування найбільше подорожчали овочі і фрукти – на 10,8% і 7,6% відповідно. Ціни на яйця піднялися в середньому на 3%. Хліб, м’ясо, риба і молоко додали в ціні по 1-1,5%. Решту продуктів харчування – менш ніж 1%. Цукор подешевшав ще на 1%.

Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко підрахував, що в цьому році на Масляну млинці обійдуться на 27% дорожче, ніж в минулому.

“Для приготування 20 млинців нам потрібно взяти молока 250 мл, борошна 250 гр вершкового масла 40 г, яєць 3 шт., Цукру 10 г, соняшникової олії 50 мл і солі 3 м За рік складові для приготування млинців в Києві змінилися таким чином : яйця стали дорожчими на 2 грн, молоко і вершкове масло – на 1,5 грн, борошно та олію соняшникову – на 10 коп. А цукор подешевшав на … 1 копійку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців попередили про серйозну проблему з держборгом

Вартість солі не змінилася. тобто яйця подорожчали з 5,6 до 7,6 грн, молоко – з 4 до 5,5 грн, вершкове масло – з 5,5 до 7 грн, борошно – з 2,3 до 2,4 грн. Сіль, як і рік тому, так і зараз, обходиться в 1 оп. А цукор з 16 коп. знизився до вершкового масла і молока. У лютому 2017 року млинці нам обходилися в 19,2 грн, а в цьому – вже 24,4 грн “, – підрахував Олексій Дорошенко.

А ось з “неїстівних” товарів і послуг подешевшали тільки одяг і взуття – на 3,9%. Таку тенденцію ці види товарів демонструють давно. Хоча за рік ціни на одяг і взуття показали незначне зростання – на 1,1%.

Які послуги зросли в ціні

Тарифи на комунальні послуги поки радують. У січні вони подорожчали лише на 0,4%, і то в основному за рахунок місцевих тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій, які підвищилися в середньому на 6%. Якщо порівнювати тарифи за рік, з січня 2017 го комунальні послуги стали дорожчими на 10,7%, тоді як з січня 2016 по січень 2017 року їхня подорожчання склало більше 40%.

Серед усіх послуг минулого місяця найсильніше подорожчали транспортні – на 3%. Кияни, мешканці Київської та Сумської областей, одесити і українці з інших регіонів могли помітити масове підвищення цін на проїзд в маршрутках в січні.

Послуги зв’язку, за даними Укрстату, з нового року підвищилися на 2,8%. Хоча, наприклад, послуги пошти подорожчали в середньому на 25%. А на деякі види послуг, наприклад, на пересилку міжнародних рекомендованих листів, – більш ніж в 2,5 рази.

Послуги освіти і охорони здоров’я в січні подорожчали в середньому на 1,4%. З освітніх послуг найсильніше подорожчали платні послуги дошкільної освіти та молодшої школи – на 8,2%.

У ресторанах і готелях ціни піднялися всього на 1,3%, у сфері культури та розваг – на 1,2%.

Виробники потроху продовжують підвищувати ціни …

Дані Укрстату свідчать про те, що в січні продовжували рости і відпускні ціни виробників споживчих товарів. А це значить, що в лютому-березні торгові підприємства отримають свіжу продукцію вже за вищою вартістю.

Втім, підвищення відпускних цін підприємств переробної промисловості в січні було нижче, ніж рік тому. У січні 2018 го м’ясні продукти і хліб подорожчали у відпускній ціні на 1%, цукор – на 0,8%, молочні продукти – на 0,5%, напої – на 1,8%. В цілому виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів подорожчало на 0,8%.

У минулому році січневі ціни виробників зросли в середньому на 1,3%. У тому числі молочна продукція подорожчала аж на 3,5%, хліб – на 1,5%, напої – на 2,7%. Виняток склали м’ясопродукти, які в минулому році дорожчали повільніше – всього на 0,3% за січень.

Це означає, що в наступні місяці темпи подорожчання продуктів харчування і споживчої інфляції можуть все-таки трохи сповільнитися.

Більше, ніж в минулому році, можуть в найближчій перспективі подорожчати ліки. Відпускні ціни на фармацевтичну продукцію в січні 2018 го підвищилися на 2,8%, а в січні 2017 го – тільки на 2%.

… І скаржаться на фінансові проблеми

Держстат провів опитування сільгосппідприємств, як, на їхню думку, зміниться їх ділова активність в першому кварталі 2018 року, як зміняться ціни на їх продукцію і попит.

Згідно з отриманими відповідями, більшість виробників продукції тваринництва очікують, що обсяги їх продукції зростуть. А ось обсяги рослинництва, навпаки, впадуть.

Нагадаємо, експерти прогнозували, що багато виробників плодоовочевої продукції будуть зменшувати посівні площі, оскільки, незважаючи на істотне подорожчання їх продукції в минулому році і на початку нинішнього, їх виробництво балансує на рівні рентабельності. Така ситуація складається через зростання цін на пальне, підвищилися зарплат і через дорогих кредитів.

Be First to Comment

Залишити відповідь