Press "Enter" to skip to content

Єврокомісія дала Польщі місяць на зміну суперечливої судової реформи

Єврокомісія дала владі Польщі один місяць на приведення судової реформи у відповідність з вимогами ЄС. Про це йдеться у повідомленні ЄК.

У Єврокомісії заявили, що розглянули відповідь польської влади на зауваження щодо закону про Верховний суд, інформує eurointegration.com.ua.

“Відповідь польської влади не знімає юридичних сумнівів Єврокомісії”, – йдеться у повідомленні.

У Брюсселі наголосили, що зберігають свою позицію щодо того, що польський закон про Верховний суд є несумісним з законодавством ЄС, оскільки підриває принцип незалежності і, таким чином, Польща не виконує свої зобов’язання відповідно до пункту 1 статті 19 Договору про ЄС.

“Тепер у польської влади є один місяць, щоб вжити необхідних заходів для імплементації цієї обґрунтованої позиції. Якщо польська влада не вживе відповідних заходів, Комісія може прийняти рішення передати справу до Суду ЄС”, – заявили в ЄК.

Польська влада провела масштабне реформування законодавства, що стосується функціонування судової системи. Однією з ключових змін став новий закон про Верховний суд, згідно з яким судді йдуть у відставку у віці 65 років. За ним, 27 з 72 суддів Верховного суду мають піти на пенсію до завершення конституційного строку повноважень.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь