Press "Enter" to skip to content

Велике протистояння планет: сьогодні Марс максимально близько підійде до Землі (трансляція)

Це найближча відстань між планетами за останні 15 років.
31 липня Марс зблизиться із Землею на відстань в 0,39 астрономічних одиниці, тобто 57,8 млн. км.

Це найближча відстань між планетами за останні 15 років, повідомляється на офіційному сайті NASA. Це означає, що Червона планета буде здаватися суперяскравою і її, з її характерним оранжево-червоним кольором, буде важко пропустити в нічному небі, інформує УНІАН. З 27 по 30 липня точка на орбіті Марса наблизиться до Землі і буде найближче до Землі 31 липня. Така ситуація називається великим протистоянням планет. Марс буде сяяти на земному небі як дуже яскрава червона зірка -2,8 зоряної величини, поступаючись по яскравості лише Венері.

Це зробить Червону планету вельми привабливим об’єктом для спостережень в невеликий телескоп.

Потрібно відзначити, що, оскільки Земля і Марс мають еліптичні орбіти і злегка нахилені один до одного, все зближення планет неоднакові. Мінімальна відстань від Землі до Марса становить приблизно 55,75 мільйонів кілометрів, але такий показник досягається вкрай рідко. Останній раз планети зближувались на таку відстань майже 60 тисяч років тому, а в наступний раз така відстань між планетами буде в 2287 році.

При цьому Земля і Марс шикуються в опозиції приблизно раз в два роки. Саме тому більшість місій NASA на Червону планету розділені часовими проміжками в два роки – щоб скористатися більш близькою відстанню.

Be First to Comment

Залишити відповідь