Press "Enter" to skip to content

Депутати розпочали реформу ВР: що це означає

У студії Громадського радіо — парламентський експерт Ігор Когут. Тетяна Трощинська: Говоримо про ухвалені у Верховній Раді законопроекти № 7550 і № 6256. Ці закони можуть змінити роботу уже наступного скликання? Чи позначаться ще на цьому? Ігор Когут: Вони нарешті зрушили процес ухвалення рішень стосовно парламентської реформи.

Насправді це технічні законопроекти, котрі стосуються кількості комітетів, котрі мали би бути запрограмовані для наступного скликання парламенту, — не більше 20. Відповідно ми повинні були б мати 20 міністерств, інформує hromadskeradio.org.

Кількісне обмеження — питання риторичне, а співвідношення кількості міністерств і комітетів має значення. Є певні парламентські комітети, які не мають відповідника в уряді і не можуть мати. Наприклад, регламентний. Він дуже важливий для законодавчої процедури. Певні комітети можна ввести профільно в кожен комітет.

Чи потрібно окремий комітет з протидії корупції? Дебати. Але я переконаний, що в кожному комітеті має бути або вповноважений доповідач, або підкомітет, який буде займатися цим питанням галузево. Так само потрібно мати доповідача з бюджетних питань.

Очевидно, що вже в наступному скликанні постане питання об’єднання бюджетного комітету з податковим. Тетяна Трощинська: А є міністерства, які не мають профільних комітетів? Наприклад, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Ігор Когут: Я і моя команда говоримо про те, що має бути парламентський комітет. Можливо, не постійний.

Нам ще потрібно передбачити участь одного народного депутата в кількох комітетах, як це в багатьох нормальних парламентах. Є комітети з реінтеграції у Вірменії, Грузії. Вони займаються цими територіями. Можна піти іншим шляхом — створити спеціальних доповідачів в кожному комітеті, бо там багато суміжних питань.

Два рішення щодо кількості комітетів і принципу розподілу депутатів комітетами мала би стимулювати парламентська служба. У комітеті з питань регламенту створена робоча група про те, що державна служба в парламенті має свої особливості. Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Be First to Comment

Залишити відповідь